Tomografia komputerowa w Krakowie

Tomografia komputerowa w Krakowie

Tomografia komputerowa w Krakowie wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie (promienie X, rtg). Tomografia komputerowa (z angielskiego computed tomography, CT) ma szerokie zastosowanie w medycynie i technice.

Pozwala na otrzymanie obrazu przekrojowego (2D) i przestrzennego (3D). Dzięki promieniowaniu rentgenowskiemu można przenikać organizm i zobrazować jego wnętrze. Obraz otrzymuje się na monitorze. Za pomocą badania rentgenowskiego otrzymujemy informacje o stanie zdrowia osoby. Tomografia komputerowa w Krakowie posiada wiele zalet. Jest to metoda nieinwazyjna, bezbolesna, czas badania jest krótki, wykonywana jest w szybki i prosty sposób. Badanie to może uratować życie (pokazuje obrażenia wewnętrzne).

3479231863_66d0b60ce1_b

Tomografię można wykonać w publicznych i prywatnych zakładach opieki zdrowotnej (część z nich oferuje abonamenty medyczne dla firm –
https://imed24.pl/oferta/dla-firm/abonamenty-medyczne
). Tomografii komputerowej nie należy przeprowadzać u osób z wszczepionymi aparatami medycznymi. Pierwszy tomograf powstał w Wielkiej Brytanii w 1968 roku, a pierwsze badanie przeprowadzono w 1972 roku.