Problemy zdrowotne

Problemy zdrowotne

Bardzo dużo osób przywiązuje wielką wagę do wyglądu. Stosują one wielorakie diety, by osiągnąć idealną sylwetkę, niestety mogą w ten sposób popaść w chorobę. Anoreksja to choroba mająca podłoże psychiczne. Człowiek widzi siebie jako osobę otyłą, jednak w rzeczywistości jego figura jest całkiem inna.

Osoba dotknięta tą chorobą chce mieć kontrolę nad sobą i swoim życiem. Przyczyn tych problemów może być wiele np. niska samoocena, brak wiary w siebie, krytyka ze strony rodziców czy kolegów. Człowiek wiecznie odchudzający się jest wycieńczony, bardzo mało je i tym samym pozbawia organizm ważnych składników odżywczych. Anorektycy mają zmniejszone odczucie głodu. Choroba ta bez specjalistycznego leczenia, może prowadzić do śmierci.

16070083419_8420646fb8_o

Osoby te leczą się przez wiele lat, osiągając nie zawsze pożądane efekty. Choroba stóp, dłoni i ust to przypadłość dzieci poniżej dziesiątego roku życia. Choroba bostońska wiąże się z pojawieniem się wysypki na ciele, czasem mylona jest z ospą. Choroba Hashimoto związana jest z nieprawidłową gospodarka hormonalną, co wiąże się np. z zapaleniem tarczycy.