Kosmetyki z naturalnym filtratem

Kosmetyki z naturalnym filtratem

W drogeriach znaleźć możemy wiele ciekawych nowości, również takich, które w pierwszej chwili nie kojarzą się z niczym przyjemnym. Zawierają niejednokrotnie takie składniki, o jakich nie pomyślelibyśmy w kontekście kosmetyków. Wśród nich na czoło wysuwają się kosmetyki ze śluzem ślimaka.

Jakoś nikt nie wyobraża sobie, by nakładać coś związanego z tymi mięczakami na twarz. A jednak podobno mają one dobroczynny wpływ na skórę, nawilżają ją i ujędrniają. Kosmetyki ze śluzu ślimaka znane są na wschodzie już od wielu lat, natomiast do nas trafiły zupełnie niedawno. Początkowo nie wzbudzały zainteresowania, dopiero po jakimś czasie okazało się, że i u nas są one pożądane.

Inne kosmetyki, które mogłyby wzbudzać zaskoczenie, to kosmetyki z dziegciem. Wszyscy wiedzą, że ten dodatek śmierdzi. Do niedawna kojarzył się chyba tylko z szamponami i to tylko takimi, których używano niechętnie i z reguły po zaleceniach lekarza. Charakterystyczny zapach dziegciu raczej odrzucał, niż znajdował zwolenników.

A jednak pojawiły się już inne kosmetyki z dziegciem, którego działanie odkażające i łagodzące równocześnie doceniło wiele kobiet z problematyczną cerą. Zatem jak widać, nie należy bać się nowości na półkach drogeryjnych, tylko sięgać po ciekawe produkty, które mogą pomóc nam w codziennej pielęgnacji.